Ana Sayfa      İletişim      Organizasyonlar
 ANA SÖZLEŞME 
 ORGANİZASYON 
 KOOPERATİF ORGANLARI 
 SIKÇA SORULAR 
 İLETİŞİM 
 HESAP NUMARALARIMIZ 
 HAKKIMIZDA 
 SİTEMAP 
 

Sitemize Hoşgeldiniz. Bu gün 22 Ekim 2021, Cuma

 
 
 

ÜYE AİDAT GİRİŞ ALANI


 Şifrenizi unuttuysanız tıklayınız

ÜYELİK FORMU İÇİN  TIKLAYINIZ

E-mail listemize üye olup haberdar olabilirsiniz..!
 
Adınız
Soyadınız
E-Mail
Cep Telefonu
 

 

ÖNEMLİ LİNKLER

 
KURLAR                             
USD : ₺ 6.05
EUR : ₺ 6.60
 
Kurlar TCMB'nın web sitesinden alınmaktadır

 

HAVA DURUMU               
Ankara İstanbul

 

GÖLBAŞI YAYLABAĞ TOPLU KONUT PROJESİ

GÖLBAŞI YAYLABAĞ TOPLU KONUT PROJESİ

 

GÖLBAŞI YAYLABAĞ Toplu Konut Projesi, Ankara Metropolitan alanının güney gelişme aksında, Gölbaşı İlçesi sınırları içinde bulunan Yaylabağ (eski adı Bursal) Köyünde yeralan yaklaşık 854 ha’lık alanın çağdaş kentleşme boyutunda ele alınarak, kent ile doğanın iç içe olduğu bir toplu konut projesidir. Her yaş grubuna, bütün kültürel ve sosyal kesimlere sağlıklı ve güvenli bir yaşam olanağı sunacak GÖLBAŞI YAYLABAĞ Toplu Konut Projesi, yaklaşık 10.000 konut ile 40.000’e yakın nüfus için bir yaşam alanı olacaktır. Bu yeni şehir, komşu bölgeler boyunca, bu yeni çevrede sinerjik hareket yaratacak, Gölbaşı İlçesini çekim merkezi haline getirecektir. GÖLBAŞI YAYLABAĞ Toplu Konut Projesi, insanlara toplum ilişkilerini yeniden gözden geçirme ve geliştirme olanağı vererek, yeni iş olanakları, yeni eğlence ve aktivite alanları ile birçok sosyal ortak alanlarla komşuluk ilişkilerini geliştirecek ve özlenen kent yaşamını tüm Ankara’ya sunacaktır. Ayrıca talep edenlerin bireysel isteklerine ve beklentilerine tatminkâr çözümler üreterek yapılaşma ölçülerinde ve çeşitlerinde farklılık ve esneklik sağlayacaktır.

 

            GÖLBAŞI YAYLABAĞ Toplu Konut Projesi tasarım kimliği ile bu yeni şehirde, farklı kentsel tarz ve değer oluşturacaktır. Bu güçlü kimlik kavramı, sakinlerinin bu kimliği günlük hayatlarının bir parçası haline getirerek şehri yeniden tanımlama gibi eşsiz bir imkan vermektedir. GÖLBAŞI YAYLABAĞ Toplu Konut Projesi, bu mimari kimlik yaklaşımı ile, geçmişten günümüze taşınmış, değiştirilmiş ve yer yer yok olmaya yüz tutmuş Türk Kenti geleneğinin tekrar yorumlanarak yansıtılması ve bunu zengin ve çeşitlendirilmiş peyzaj içeriği ile, yeniden doğacak modern bir kent mekanı/parçası haline getirmeyi hedeflemektedir. Bu hedefe ulaşmak için, zengin ve doğal bir çevre ile geleneksel konut dokusu modelleri, ışık, iklim, su ve toprak yapısı açısından irdelenecek, modern kent yaşamı ile sentezlenecek, çağdaş, doğayla barışık, örnek, öncü ve bizden bir “Toplu Konut Projesi” gerçekleştirilecektir.

 

      KONUM:

 

            GÖLBAŞI YAYLABAĞ Toplu Konut Projesi, Ankara ili, Gölbaşı İlçesi sınırları içinde bulunan Yaylabağ (eski adı Bursal) Köyünde, Ankara metropoliten alanının güneydoğusunda, Çankaya yerleşkesinin 7 km. güneyinde, Gölbaşı yerleşkesinin 3 km doğusunda yer almaktadır.

   YAYLABAĞ KÖYÜ'nün yerini Google Maps'de görmek için tıklayınız.

ULAŞIM

Proje alanına, Gölbaşı merkezinden doğu batı yönünde Polis Akademisi ve TEK Tesislerinden asfalt yol ile, Çankaya’dan ise güney yönünde TRT Oran Tesisleri’nden İmrahor Vadisi’ne inilerek Eymir Gölü kıyısından geçilmek suretiyle ve Yaylabağ Köyündenasfalt yolla ulaşım sağlanmaktadır.

Şekil 2. Ulaşım Bağlantıları

 

 

 

ÇEVRE İLİŞKİLERİ

            GÖLBAŞI YAYLABAĞ Toplu Konut Projesi, konum itibari ile, Gölbaşı yerleşkesinin doğusunda, bir kısmı Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi sınırları içinde kalan ve yeni gelişmekte olan bir bölgede bulunmaktadır.

            Arazinin topografik nitelikleri nedeniyle, panoramik olarak Mogan ve Eymir gölleri ile Gölbaşı yerleşkesi, İmrahor Vadisi ve Çankaya sırtlarına manzara hakimiyeti kurulabilmektedir.

            Proje alanının batısında, Gölbaşı İlçesi yerleşim alanı ile proje alanı arasında kalan alanın bir kısmı, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından “toplu konut yapım amaçlı” değerlendirilmektedir. Proje alanının kuzeyi İmrahor Vadisi ile çevrilidir ve bu alan Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı” olarak ilan edilmiş ve düşük yoğunluklu konut ve rekreasyon alanı olarak projelendirilmektedir. Proje alanının güneyinde taş ocakları ve bunların işleme tesisleri yer almakta,  doğusu ise ağaçlandırılacak alan olarak değerlendirilecektir.

Şekil 3. Yakın Çevre İlişkileri, Proje Alanından Görünümler

 

 

 

 

 

İMAR HAKLARI

            GÖLBAŞI YAYLABAĞ Toplu Konut Projesi, yaklaşık 10.000 konutluk bir toplu konut projesidir. Bunun yaklaşık 6.000 konutluk kısmı Kooperatifler Birliğinin kordinasyonunda bağlı kooperatifler tarafından gerçekleştirilecektir. Bu konutlardan yaklaşık 4.000 adet müstakil konut, geriye kalan yaklaşık 2.000 adet ise çok katlı konutlar olarak tasarlanacaktır. Konut sayıları Kentsel Tasarım Planları’ndan sonra kesinlik kazanacaktır. Müstakil konut olarak düşünülen konutlar için yaklaşık 500 m2 imar parseli ve bu parsel üzerinde 200 m2 brüt imar hakkı, çok katlı konutlar ise, insan ölçeğinde, 200 m2 brüt imar hakkı alanına sahip konutlar olarak projelendirilecektir.

 

  Çok katlıların kat adeti kentsel tasarım planlarından sonra kesinleşecektir. Konut tipleri, kooperatif üyelerinden alınacak ihtiyaç programları ve mevzuat hükümlerine göre projelendirilecektir.   

        

    PROJENİN UYGULAMA MODELİ

GÖLBAŞI YAYLABAĞ Toplu Konut Projesi, Toplu Konut Alanı ilan edilen alan dahilinde planlama, projelendirme, altyapı, konut ve sosyal, kültürel donatıların bir bütün halinde, tek elden yürütüleceği bütüncül bir “Toplu Konut Projesi”dir.

Planlama, projelendirme, altyapı, çevre düzenlemesi (peyzaj) ve sosyal ve kültürel donatı tesisleri (eğitim, sağlık, dini, Telekom, resmi kurum vb.) inşaatlar, konutların Toplu Konut Alanı bütününde iskâna hazır hale getirilmesiyle eş zamanlı olarak bitirilecek, böylece,  konutlara yerleşilmesiyle birlikte,  insanlarımızın çağdaş standartlarda sahip olması gereken her türlü hizmet kullanıma sunulmuş olacaktır.

Proje bütününde tüm teknik altyapı ve sosyal donatı inşaatları Kooperatifler Birliği tarafından gerçekleştirilecek, konut inşaatları ise, yürürlükte bulunan mevzuat gereği Kooperatifler Birliğinin ve Belediye’nin denetiminde Kooperatifler Birliği’nden tahsis alan kooperatifler tarafından gerçekleştirilecektir.

 

PROJENİN GERÇEKLEŞTİRİLME SÜRECİ VE FİNANSMAN

GÖLBAŞI YAYLABAĞ Toplu Konut Projesi, planlama ve projelendirme dönemi ve inşaat dönemi toplam 5 yılda bitirilecek bir projedir. İmalat döneminden sonra, 1 yıl içinde geçici ve kesin kabullerin yapılması, kesin hesapların yapılması, eksik imalatların tamamlanması, devir işlemleri ve iskan ruhsatlarının alınması dönemidir.

GÖLBAŞI YAYLABAĞ Toplu Konut Projesi, Birliğe bağlı kooperatifler tarafından finanse edilecek bir projedir. Toplam yatırım maliyetinin yaklaşık %30’u özkaynak ve geri kalan kısmı da uzun vadeli (180 ay ve yukarısı) kredi ile sağlanması planlanmaktadır.

Özkaynak ile arsa bedelinin ödenmesi, altyapı ve sosyal donatı inşaatları, projelendirme ve müşavirlik hizmetleri, resmi vergi ve harçlar karşılanacak, kredi ise üstyapı inşaatlarının tamamlanması sürecinde kullanılacaktır. Tüm bu bedeller, 2008 yılı içinde planlama ve projelendirme süreci bitiminde oluşacak projeler ve mahal listeleri ile kesinlik kazanacaktır.

Birlik tarafından belirlenen tahmini iş programı gereği 2008 yılı bütçesi konut başına 22.000,00 YTL’dir. Bu bedelin 10.000,00 YTL si peşin, geri kalanı ise 600,00YTL 18 taksitler halinde ödenecektir.Eylül 2008 ara ödemesi 1.200,00.YTL ödenecektir. Bu genel bütçe üzerinden kooperatifler kendi bütçelerini oluşturabilirler.

 

  ÖN TALEP FORMUNU İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖDEME VE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BAŞSAN A MÜRACAAT EDİNİZ..

DUYURULAR
Temsilci Seçimleri hk.16.04.2018
         Sayın Üyemiz,                        BAŞSAN Kamu Çalışa ...devamı

BAŞSAN ÇİFTLİK KÖY PROJESİ ANKET ÇALIŞMASI -05.09.2014
                 BAŞSAN’ın,  üyelerimizin Bahçeli ev özlemlerine cevap almak üzere Ayaş’ta TOKİ ile işbirliği içinde geliş ...devamı

BAŞSAN' DAN BİR İYİLİK PROJESİ
    BAŞSAN Grup Emeklilik Planlarıyla; Vakıf Emeklilik, Bireysel Emeklilik Planlarınızı yarınlara taşıyor       BAŞSAN , kuruluşunda deklare ettiği bireysel e ...devamı

                             

 GÖLBAŞI YAYLABAĞ VİLLA PROJELERİ 

Yapracık Konutları Fiyat Listesi ve Banka Sözleşme Bedelleri 

TOKİ YAPRACIK PROJESİ  

  BANKA IBAN NUMARALARIMIZ       

GÖLBAŞI YAYLABAĞ TOPLU KONUTLARI

 Sık kullanılanlara ekle

 A N K E T

  Web Sitemizi Nasıl Buldunuz
 Çok İyi
 İyi
 Normal
 Kötü 
                 Ana Sayfa | Üyelik Formu |  İletişim      Hesap Numaralarımız                         

BAŞSAN Kamu Çalışanları ve Emeklileri Kalkınma ve Yardımlaşma Kooperatifi
Tuna Caddesi Aydın Apt.14/14 Kızılay/ Ankara
Tel : 0 312 431 90 60-0 312 431 91 60 (pbx) Fax : 0 312 431 61 51
e-posta : bassan@bas-san.org.tr
Copyright 2010 Baş-San Her Hakkı Saklıdır.
Sitemizi bu güne kadar    kişi ziyaret etmiştir.

                                                                                      10/22/2021 4:45:32 PM